Köpeklere Çiğ Et Vermek Ve Çiğ Et Yiyen Köpek Saldırganlaşır mı ?

barf-dog-on-petcevap-on-page-home

Köpeklere Çiğ Et Vermek Ve Çiğ Et Yiyen Köpek Saldırganlaşır mı ?

Hayatımız da önemli yer kapyalan köpeklerimiz için farklı beslenme çeşitleri var. Tabiki bunların yanında köpek besleyen çoğu kişinin de ayrı ayrı fikirleri var ve tabiki olmazsa olmaz şehir efsaneleri. Köpeklere çiğ et vermek saldırganlaştırır, bide üstüne karanlık bi odaya kapat gibi.

köpeklere-çiğ-et-vermek

Çiğ et yiyen köpek saldırganlaşır şehir efsanesi nereden çıktı bilmiyoruz ama ne kadar evcilleştirirsek evcilleştirelim köpeklerin gen aktarımı kurtlardan gelmektedir. Kendilerini malesef ev ortamın da görmezler ve zihinsel, psilojik olarak siz onlara mama verseniz bile onlar kendilerini bir ormanda av güdüsü ile avlayıp yakaladığı hayvanı yemiş gibi düşünecektir.

Bunun için köpeklere mamasını vermeden önce hem zihinsel olarak hem bedensel olarak yorulması istenir ki köpek psikolojik olarak avlanıp avını yakalamış gibi düşünecektir.

Köpeklere Çiğ Et Vermek Sonuç: Çiğ Et Yiyen Köpek Saldırganlaşmazzz!

puppy-eating

Köpeklerde Çiğ Beslenme(Barf) Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpeklerde çiğ beslenme(barf) doğal taze etlerden meyve, sebze destekleriyle beslenmesi ve köpekleri ve kedileri doğalarına uygun bir şekilde besleme diyetidir.

Ancak barf’ın hazırlanması eksiksiz ve tam olması gerekir. Tabiki internet üzerinde bir çok bilgi ve çiğ beslenme tarifi mevcut. Çiğ beslenme diyetleri hazırlaması uzun sürdüğü gibi eksik olan besinler halinde köpeklere yarardan çok zarar da verebilir.

dog-eating-köpeklere-cig-et-vermek

Aynı zamanda verilecek besinlerin fazla verilmesi de zararlı olabilir.Tabiki doğru hazırlandığı takdir de mamadan çok daha yararlı bir beslenme şeklidir.Maddiyat da önemli tabiki çiğ beslenme diyetlerinde köpeklerin löp et yemeleri gerekmektedir.

Yani vaktiniz, uygun bir çiğ beslenme diyetiniz ve maddi açıdan müsaitseniz çiğ beslenme(barf) besleme şeklini bizde öneririz.

Çiğ Beslenme Ve Parazitler

Çiğ beslenme barf diyetin de dikkat etmeniz gereken en önemli unsur çiğ etin içindeki parazitlerdir.Barf diyetinde sakakat ve etler yoğun olarak kullanıldığı için alınan etlerin içindeki parazitler düzgün bir şekilde muhafaza edilmediği takdir de köpeğinize hatta köpeğinizden size geçme ihtimali vardır.

raw-food

Çiğ beslenme barf diyetin de hazırladığınız besinleri buzdolabında en az 3 gün bekletildikten sonra köpeğinize verilmelidir.Aynı zamanda köpeğinize düzenli olarak parazit ilaçları uygulaması yapılması hem onun hemde sizin sağlığınız için önemlidir.

Köpek kinolojisini araştırmak için : http://www.pedigreedatabase.com/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERDİKLERİMİZ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*