Köpek Tüyleri Ve Derisi İçin Özel Formül

köpek-tüyleri-icin-özel-formül-on-petcevap

Köpek Tüyleri , Deri Ve Yaralar İçin Özel Formül

Malesef köpeklerimize ne kadar iyi şartlarda baksak da köpek tüyleri yıpranıyor ve ciltlerinde tahriş oluşabiliyor, bağışıklılşarı düştüğünde deri, cilt ve tüy problemleri ortaya çıkabiliyor.

köpek-tüyleri-güzel-red-girl

Bu bahsettiğimiz karışım köpeklerimize uyguladığımız çokta verim aldığımız bir formül ve tamamen doğal olduğu için hiçbir zararı kesinlikle yoktur. Hiçbir yavrumuzu bizde risk e atmak istemeyiz.Uyguladığımız bu karışım deri ve ciltteki zararlı bakterileri öldürüp tüylere bakım yapıyor. Diğer bir faydasıda güzel kokması.Bu karışımdan sonra köpeklerinizin tüyleri canlı ve parlak olucağına emin olabilirsiniz.

Nasıl mı ?

PAPATYA YAĞI

papatya-yağı-köpek-tüyleri

Sarı papatya yağı anti-inflamatuvar özellikleri ile biliniyor ve hem köpeklerde hem de insanlarda cilt tahrişleri, yanmalar, yaralar, ülserler ve egzema için çok iyi bir seçim. Bu çok yumuşak bir öz yağ ve streslenmiş bir köpeği de sakinleştirebilir.

Köpek Tüyleri : Keten Tohumu Yağı

keten-tohumu

Keten tohumu keten bitkisinden üretilir bir çok sağlık faydası sunar. Omega-3 ve omega-6 yağ asitleri içerir. Küçük bir porsiyonda çok miktarda protein ve lif içerir. Protein ve enerji  bağışıklık sistemini güçlü kılarken, lif bir köpeğin sağlıklı sindirim sistemi için önemlidir.

Keten tohumu ayrıca kardiyovasküler sağlığı iyileştirebilen ve kanserle mücadeleye yardımcı olabilecek lignanlar da içerir. Keten tohumunun antienflamatuar özellikleri artrit belirtilerini hafifletmeye, kan basıncını düşürmeye, böbrek fonksiyonunu iyileştirmeye, deri ve tüy sağlığını korumaya yardımcı olur. Köpeğinizin cilt kuruluğuna bağlı kaşınma ve tüy dökülmesi problemlerinin çözümüne yardım eder.

Köpek Tüyleri : Hindistan Cevizi Yağı

köpek-tüyleri

Hindistan cevizi yağı günümüzde son derece popüler.Hatta eşim yaptığı yemeklere dahi koyuyor. Kullanabilinecek diğer yerler de bu ürünü sağlığınızı korumak için diş macunu, cilt ve saç nemlendiricisi ya da deodorant hazırlamada kullananlar var sizlerde araştırabilirsiniz.

Hindistan Cevizi veya yağı köpekler için tam bir mucize dir.

Egzama, pire alerjisi, dermatit ve kaşıntıyı önler ve Köpek Tüyleri pürüzsüz ve parlak olmasını sağlar ve muhteşem kokusuyla ve yağı ile köpeğinizi yıkamaya gerek kalmaz, mis gibi kokar ve müthiş bir şekilde parlaklık verir. Hindistan Cevizini isterseniz köpeğinize yedirebilirsiniz de. Biz fısfıs olarak kullanmayı tercih ediyoruz ama mamasına bir çay kaşığı hindistan cevizi koymanız sindirim sistemini düzenleme, kötü ağız kokusunu giderme, kanseri engelleme ve kemiklerinin güçlenmesine yardımcı olur. TABİKİ HER GÜN DEĞİL

Bu 3 mucizevi yağı ( keten tohumu yağı,hindistan cevizi yağı, papatya yağı ) tek bir şişede karıştırıyoruz. Şişenin doluluk oranına göre 4/1 i kadar içine yağın özelliğini kaybetmemesi gerekiyor, su ekleyin ve iyice karıştırın.Ve mucizevi formülümüz hazır.

Köpeğinizin üstüne fısfıs şeklinde sıkabileceğimiz bir şişede püskürtün ve elinizle yağları iyice tüylerine ve derisine yedirin. Tabiki abartmamak kaydı ile köpeğiniz yağ içinde kalmasın. 🙂 BU KARIŞIMI HAFTADA 2 KEZ KÖPEĞİNİZE Uyguladıgınızda daha sağlıklı bir cilte, kuvvetli ve dayanaklı bir deriye, parlak ve mis gibi kokan tüylere kavuşacaktır.

Ayrıca bizim kendi tecrübelerimizden size önerebileceğimiz deri ve tüy sağlığı için 2 önemli etken daha var.

Biotin

biotin-hap

Tüy kalitesini ve parlaklığını destekler. Ayrıca tırnaklardaki keratin düzeyini olumlu yönde etkiler.Tüy döken köpekler, beyaz köpekler ve uzun tüylü köpeklerde tüylerin yenilenmesini hızlandırmak için, tüy dökme döneminde müthiş faydasını gösterir kullanılması tavsiye ederiz.Tüylerin parlak, sağlıklı ve yumuşak olmasını sağlar.Ayrıca kepeğide yok eder.

Ayrıca bildiğiniz üzere insanlara da yararlı etkileri vardır. Cilt, saç, tırnak, göz, karaciğer, sinir sistemi sağlığı için çok faydalıdır; ayrıca kötü kolesterol ve kan şekerini düzenler.

Tabiki eğer tercih ederseniz Köpekler için olan biotin i kullanmanızı tavsiye ederim.

Omega 3-6 yağ asitleri

köpek-tüyleri-omega-3-yag-

Biz cilt sağlığı yaşadığımız bütün dönemlerde içinde omega 3-6 yağ asitleri bulunduğu için balıklı mamaları tercih ettik. Omega 3-6 yağlar deri dokusunun daha sağlıklı olmasına yardımcı olur.Deri ve tüy sağlığını destekler. Bu temel yağ asitleri deri ve tüy sağlığına katkıda bulunduğu gibi, bağışıklık sistemini de destekleyerek hastalık etkenlerine karşı savunmanın daha hızlı gelişmesini sağlayacaktır.

Kısaca Köpeklerin Kaliteli Beslenmelerini ve Sağlıklı Bir Yaşam Sürmelerini Sağlamış olursunuz.

Eğer sizinde cilt deri ve tüy problemi olan evcil hayvanınız var ise önerdiğimiz bu maddeleri ve formülü uygulamanızı tavsiye ederim.Ayrıca Çokta ucuza maal olacaktır.Hindistan Cevizi yağı marketlerde ortalama 25tl civarı, papatya yağı ve keten tohumu yağını 15tl civarı bir fiyata alıyoruz. Veterinerlere döktüğünüz yüzlerce lirayı bizlerde biliyoruz birde bu doğal ve mucizevi yağları deneyin derim.

yorkshire-terrier-petcevap

Türkiye’nin ilk sağlıklı yaşam markası Zade Vital® tarafından,Ege Üniversitesi ARGEFAR ile işbirliği içinde yüksek standartlarda üretilen, hindistan cevizi yağı, çok hoş bir kokuya sahip olduğu ve deri tarafından kolaylıkla emildiği için tüm vücutta güvenle kullanılabilecek doğal bir kozmetik ürünü. Besin desteği olarak dahilen ve cilt sağlığına destek olmak üzere haricen kullanılabiliyor.Yapılan araştırmaları https://ege.edu.tr/tr-0/anasayfa.html takip edebilirsiniz

SİZİN İÇİN ÖNERDİKLERİMİZ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*