Kedi Haberleri | Kediler Hakkında Bilgi

kediler-on-page-petcevap-cat

Kedi Haberleri : Kedi Beslemenin Faydaları

Sizin de bir kediniz varmı ? muhtemelen şu anda bir balerin zarifliğinde kendini temizliyor, mindere kurulmuş dışarıyı izliyor ya da usul usul kucağınızda uyuyor. siz de ona bakıp meleğin yeryüzündeki yansıması kadar masum olduğunu düşünüyorsunuz.En güncel Kedi Haberleri sizler ile paylaşacağız.

kedi-haberleri-sisko

 Kedilerin insanlara tahmin ettiğinizden fazla faydası var.Sizi şaşırtacak faydalarıyla işte kedi dostlarımız.

Sadece kediler değil tabiki, bütün hayvanların insanlar üstünde iyileştirici etkisini artık bu yy. da hepimiz biliyoruz.Hayat içinde malesef hayatın getirdiği olumsuzluklar ile karşılıyoruz işte tam da bu sırada dostlarımız devreye giriyor.

Sevgilinizden ayrılmanız, bir yakınınızı kaybetmeniz, maddi sıkıntılarınız kedinizle geçirdiğiniz zaman ile birlikte minimum seviyeye iniyor.Daha az stres daha az üzüntü ve daha hızlı iyileşme kedi beslemenin faydaları arasında yer alıyor.

Başka bir kedi haberleri ve yapılan araştırmalara göre kedi sahiplerinin daha zeki olduğu söylenir.Ayrıca kedi besleyen erkeklerin daha çekici ve kibar olduğu da bu söylentilerin içindedir.Yani kedinizle birlikte bir profil resmi çekmeniz belki de bayanların dikkatini çekicektir.

korkmus-kedi-haberleri

Kedi beslemek köpek beslemeye göre daha az bakıma muhtaç oldukları için kısmen daha kolaydır.Tabiki buda bir dost sahiplenirken kedi mi beslemeyelim yoksa köpek mi sorusunda kediyi 1-0 öne geçiriyor.

Ayrıca bir alerjiniz varsa kedinizin veya köpeğinizin bunu yok etmesi olası değil tabii ki, ancak kedi veya köpeğinizin olduğu ortamlarda alerjiye yakalanma oranı belirgin şekilde düşüyor. 

Sadece bu durumun biraz üstüne gidip alerjinizi aşmakta fayda var.

Kedi veya köpek beslemeniz bağışıklık sisteminiz açısından da yardımcı olacaktır. Kendimizden örnek vermek gerekirse köpeğimizle birlikte yaşadığımız için 2 senedir hastalık yüzü görmedik.

tatlı-kedi

Tabiki Aile ilişkilerinizi de güçlendirirler.  Evcil Hayvan sahibi olan bireyler eve yeni gelen evcil hayvanın ne kadar çabuk aileden biri haline geldiğini iyi bilirler. Yemek yerken masanızın altında oturan bir kedi yemeğinize ortak olmanın yanı sıra ailenize neşe de katacak. Ayrıca evcil hayvanlar çocuklar için harika birer oyun arkadaşı olurlar.Evcil hayvan besleyen çocukların zihinsel yapısı ve daha kuvvetli hale gelir ve bağışıklık sistemleride en üst seviyeye ulaşır

Ayrıca evinizde evcil hayvanınız varken çocuklar korku stres ve endişeden daha uzak olurlar.Şöyle bir örnek vermek gerekirse; Çocukları olan bir arkadaşım bu sebeplerden dolayı bir kedi sahiplenmişlerdi.Akşamları korku ve endişeye kapılan çocuklarının gece uyuma problemi vardı.Evlerine gelen kedileri ile aralarında oluşan güven bağından dolayı bir süre sonra çocukları kedisi odasındayken rahat rahat uyumaya başlamıştı.

Kediler Nankörmüdür?

Çok nankör tanıdım, hiçbiri kedi değildi sözü bu soruyu tam olarak cevaplıyor desek hiçte yalan olmaz.Üstelik bu acımasız soruyu bazı insanlar, köpeklerin dost canlısı olduğu ancak kedilerin insanlara sadece ihtiyaçları için yakınlaştığı kıyasıyla dile getirirler.

princess-cat

Bu kötü imaj, köpekler sürekli sahibinden ilgi beklerken, kedilerin sadece canları istediğinde sahiplerine yanaşmasından geliyor elbette. Kediler, gerçekten de köpeklere göre daha az ilgilidir ve de insanlardan daha az ilgi beklerler. Ancak bu asla, insanları sevmedikleri veya nankör oldukları anlamına gelmez.

Oregon State Üniversitesi’nde yapılan bir kedi haberleri araştırmaya göre 38 üzerinde araştırma yapılıyor. 2,5 saat boyunca kapalı bir hücrede tutuluyorlar ve kedilerin etrafına neye ilgi göstereceklerini anlamak için mama, tavuk, oyuncak gibi objeler yerleştiriyolar .Sonuç mu ? 38 kediden 19’u, etrafında bulunan mama, oyuncak gibi şeyler yerine insanlarla ilgilenmeyi tercih ediyor. 14 kedinin yemekle ilgilenmesiyle, insandan sonra en çok tercih edilen şey, mama oluyor.

sisko-calvin-klein

Bunun yanı sıra kedi haberleri ve sosyal medyada gördüğümüz gibi kahraman kediler de mevcut. Açık kalan doğalgazı farkeden kediler den epilepsi krizini önceden farkeden kedilere kadar.

Yani işin özü bize ve doğaya bu kadar faydası olan bu zararsız hayvanların nankör olarak adlandırılması hiç hoş bir durum değil.

Tavsiye : Kedilerinizi mutlu etmek istiyorsanız ona en sevdiği şeylerden biri olan catnip alıp onu oldukça sevindirebilirsiniz.

Kedi Haberleri : Kedilerin Sevmediği Şeyler

Tabiki listemizin başında hepimizin tahmin edebileceği gibi Banyo yapmak geliyor.

ıslak--haberler

Kedilerin biz insanlar gibi veya köpekler gibi yıkanmaya ihtiyaçları yoktur.Çünkü kendilerini yalayarak çok iyi temizleyebilirler.  “Bazı kedi türleri özellikle büyük kediler” suyu sevseler de, evcil kedilerin geneli sudan kaçınmak için ellerinden geleni yaparlar.

Kedileri yüksek seslerde oldukca korkutur. kediyi bir tehlike olduğuna dair korkuttuğu için kedideki savaşma güdüsünü tetikler. Havai fişek sesi, araba kornası gibi bir gürültü olduğu zaman kedinizin koşarak kaçtığını görmüş olabilirsiniz. Ama bazen de kedinizi alarma geçiren ses masum bir horlama bile olabilir.

bıyıklı-dayı-

Kediler Kendi bölgelerine sahip olmayı ve düzenlerinin bozulmamasını severler ve bunlara dair meydana gelecek herhangi bir değişiklikten kesinlikle nefret ederler. Bu sebeple kedilerin nefret ettiği bir diğer şey araba ile yolculuk yapmaktır. Arabalardan hoşlanmamalarının bir diğer nedenide alışık olmamalarından dolayı mide bulantılarıdır. Mide bulantısı olmayan kedilerde bile gerginlikten dolayı kusmalar görülebilir.

Malesef veterinere aşımızı yapmaya götürürken, tırnak kesiminde ve hatta alışık olmayan bir kediyi taramak bile kedilerin sevmediği şeyler arasına girebiliyor.Araba sorununu da malesef veterinere giderken başımıza gelen problemlerden bir tanesi oluyor. 

kedi-haberleri

Kedilerin Evde Sık yaptığı şeyler;

  • Her banyoya girişinizde peşinizden ayrılmazlar ve izlemekten keyif alırlar
  • Uykusuzluktan veya yorgunluktan ölmek üzereyken bir anda oynama istekleri geliverir.
  • Siz ayaklarınızı uzatmış televizyonunuzu izlerken boşluğa duvara herhangi bir noktaya dalıp gitmesinin sebebini düşündürürler.
  • Su bardağınızı masanın üstüne bırakmanız veya unutmanız yeterli hemen oradan su içmeye çalışırlar
  • Her yemek masasına oturuşunuzda bir anda hayattaki en sevdiği insan siz olursunuz
  • Siz bir dünya para verip muhteşem oyuncaklar alırsınız ancak o evde bulduğu bir boş kutuyla oynamayı seçer

Indiana Üniversitesi’nden Jessica Gall Myrick’in başını çektiği araştırmada, 7 bin kedi severe internette kedi içeriklerine bakarken nasıl etkilendikleri soruldu.Sonuçlar enerji düzeylerinin artmasını ve pozitif duyguların artmasını sağlıyor. Araştırma, internette kedi videolarına en çok tıklayan kedi sahipleri ve insanların ‘çekingen’ ve ‘sıcak kanlı’ kişiler olduklarını öne sürdü.Kaynak : https://www.iu.edu/

beyefendi-agresif-

Veee unutmayalımki Köpekler bizim istediklerimizi yaparlar Kediler kendi istediklerini ..

SİZİN İÇİN ÖNERDİKLERİMİZ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*